OsloSkinlab_0619_9782_1920x1080.jpg

Studie a výsledky

Jistě jste si již položili otázku. Funguje to? Přesvědčte se a přečtěte si některé z publikovaných studií o kolagenních peptidech. Udělejte si obrázek sami. Troufáme si říci, že výsledky Vás velmi mile překvapí.

Všechny provedené studie byly dvojitě zaslepené, takzvaně randomizované a placebem kontrolované. Co to znamená? Účastníci byli náhodně rozdělení do dvou skupin: Jedna skupina pak dostávala přípravek s účinnou látkou, druhá pouze placebo. V tomto případě tedy totožně vypadající prášek, ale bez účinné látky. O tom, která skupina dostala jakou látku, nevěděli nejen účastníci studie, ale ani ti, kteří zajišťovali měření. Samotné měření pak prováděly přístroje a tím se vyloučila i možnost subjektivního zkreslení.

Průměrné zmenšení hloubky vrásek až o 20,1 %

Do této studie se zapojilo 114 žen ve věku od 45 do 65 let. Účastnice pak každý den po dobu 8 týdnů dostávaly buď 2,5 gramu přípravku Verisol®, nebo placebo. Ještě před zahájením studie podstoupily všechny ženy měření pokožky, respektive hloubky vrásek. První pozitivní výsledky zaznamenala skupina, která užívala kolagenní peptidy, už po 4 týdnech. Hloubka vrásek okolo očí se zmenšila v průměru o 7,2 %. Po 8 týdnech byl výsledek ještě lepší. Přístroje naměřily zmenšení hloubky v průměru o 20,1 %. U jedné z účastnic studie dokonce došlo ke zmenšení hloubky vrásek o 49,9 %.  Před začátkem studie a po jejím skončení provedli odborníci u žen i biopsii. A i její výsledky byly pozitivní: Kvalita, pružnost a vzhled pokožky byly velmi dobré.

forefter.png

View the study on our collagen peptides’ effect on wrinkles by E. Proksch, M. Schunck, V. Zague, D. Segger, J. Degwert and S. Oesser in Skin Pharmacol Physiol (2014;27(3):113-9).

Zvýšená pružnost

Další studie je zúčastnilo 69 zdravých žen ve věku od 35 do 55 let. U všech došlo k měření elasticity pokožky před i po skončení studie. A výsledky? Skupina, která každý den užívala 2,5 gramu kolagenu, prokázala po 8 týdnech pravidelného užívání významné zlepšení pružnosti pokožky oproti skupině s placebem.

View the study on our collagen peptides’ effect on skin elasticity by E. Proksch, D. Segger, J. Degwert, M. Schunck, V. Zague and S. Oesser in Skin Pharmacol Physiol (2014;27(1):47-55).

Méně celulitidy

Této studie, která probíhala 6 měsíců, se zúčastnilo 105 zdravých žen ve věku 24 až 50 let, které trápila celulitida středního stupně. Po 6 měsících byl u skupiny, která užívala kolagen, stupeň celulitidy nižší a pokožka u nich byla – v porovnání s kontrolní skupinou – pevnější.

View the study on our collagen peptides’ effect on cellulite by M. Schunck, V. Zague, S. Oesser and E. Proksch. J in Med Food2(015 18(12):1340-8). 

The Solution™ je kolagenový prášek, který má neutrální chuť a vůni.
Díky tomu ho můžete smíchat s jakýmkoli jídlem nebo nápojem. Díky pravidelné každodenní konzumaci roste pružnost pokožky a kůže celého těla je hladší.