WA_Bratislava_Castle_1140x600.jpg

ZÁKUTÍ BRATISLAVY OČIMA DIANY Z OSLO SKIN LAB: KAM SE VYBRAT NA JARNÍ PROCHÁZKU?

Stejně jako příroda se na jaře probouzí i hlavní město Slovenska. Lidé konečně vyjdou do jeho nejen historických ulic a užívají si prvních paprsků slunce. Na Bratislavu nedá dopustit ani slovenská commercial manažerka Diana Král, která si pro vás připravila 4 tipy na procházky jarní Bratislavou.

Staré Mesto

Pokud byste se rádi dozvěděli něco víc o historii Prešporku (zastaralé pojmenování Bratislavy), můžete se vydat na prohlídku Starého Města spolu s průvodcem, který vás provede těmi nejvýznamnějšími památkami. Pokud se rozhodnete jít na vlastní pěst, určitě byste se měli zastavit na Hviezdoslavově náměstí, které je plné skvělých restaurací a kaváren. Odtud to máte jen na skok ke Slovenskému národnímu divadlu, Dómu svatého Martina či světoznámému Čumilovi.

WA_Hviezdoslav_square_1_1140x600.jpg

A pokud se chcete nechat svést, stačí naskočit na historický vláček Prešporáček, který vás pohodlně odveze k několika pamětihodnostem a co to vám o nich i popovídá.
Bratislavský hrad
Čtyřvěžičkový Bratislavský hrad je nejen ikonickou stavbou Slovenska, ale také skvělým místem na jarní procházku. Nachází se přímo v centru města a věřte nám, ten výstup až na jeho vrchol stojí za to. Užijete si totiž odtud impozantní výhled na Bratislavu i Dunaj a můžete se dokonce projít jeho nádhernými barokními zahradami, které byly navrženy architekty a botaniky pro samotnou Marii Terezii.

Botanická zahrada

WA_Botanical_garden_1040x600.jpg

Milujete pestrobarevnou flóru? Tak v tom případě musíte navštívit Botanickou zahradu, která spadá pod správu místní Univerzity Komenského. Založili ji již v roce 1942 a v její stálé expozici najdete například rozárium se 120 druhy růží či skleníky plné kaktusů, palem a nádherných rostlin a květin z různých koutů světa. Ideální místo pro romantické rande s vaší polovičkou či víkendové odpoledne s rodinou.
Galerie Danubiana a Slovenská národní galerie
Pokud vám nevadí jít na procházku trošku dál od centra Bratislavy, určitě byste měli vyběhnout do muzea moderního umění jménem Danubiana. Nachází se poblíž bratislavské městské části Čunovo a je postaveno na poloostrově toku řeky Dunaje. Danubianu si užijí všichni milovníci evropské i světové výtvarné scény, přičemž expozice najdete nejen uvnitř muzea, ale také v jeho vnějších prostorách.

Pokud by náhodou pršelo, vždyť přece jen, jarní počasí je nevyzpytatelné, můžete navštívit i čerstvě otevřenou Slovenskou národní galerii, která vás nadchne již samotnými prostory. A není se čemu divit, protože její rekonstrukce trvala dlouhých 21 let!

WA_Ufobridge_1_1140x600.jpg

Zaujaly vás Dianiny tipy na jarní procházky Bratislavou? Doufáme! Kamkoli půjdete, nezapomínejte na svůj každodenní zvyk užívat si The Solution a pamatujte také na opalovací mléko, aby si vaše pokožka mohla užívat jarní paprsky bez stresu z UV záření.