rs384_renate_gerschtanowitz_1020_255_w-article_1140x600.jpg

Renate (43)

Žena, která podle nás vyzařuje sílu a ženskost, je naše holandská ambasadorka Renáta Gerschtanowitzová (43). V Nizozemsku je známá jako modelka a moderátorka, přičemž naší Oslo Skin Lab ambasadorkou se stala v červenci 2020. V současnosti se věnuje své platformě pets.nl. Jak to Renáta dělá, že její pokožka vypadá vždy tak zářivě? Jak stíhá vedle všech aktivit svou beauty rutinu? Rovně jsme se jí na to zeptali.

"Vyplněná" pokožka

The Solution Beauty Collagen používáte již 3 roky. Zaznamenali jste nějaké nové účinky?

„Výrazně se zlepšil stav mé pleti. Právě v začátcích užívání jsem si všimla největšího rozdílu. Já tomu říkám, že moje pleť vypadá jako napumpovaná a přitom je prostě jen více vyplněná a vypnutá. Mám tendenci často se mračit a zvedat obočí. Vrásky v čele mi sice nezmizely, ale jsou mnohem jemnější a vrásky u úst se také méně výrazné, takže účinky kolagenu opravdu vnímám. Moje pleť bývala při střídání ročních období velmi podrážděná, ale teď ji to už trápí mnohem méně.”

Vnímáte nějaké rozdíly i na svém těle?

„Jasně, to bylo první místo, kde jsem změny registrovala, když jsem The Solution™ začala používat. Jak žena víte, že vždy, když si překřížíte nohy při sezení, tak vám vykouknou na stehnech hrbolky. Ale moje celulitida se na nohou opravdu zjemnila. Změny jsem si všimla i na svých nehtech. Kdysi jsem je měla akrylové, ale kvůli covidu jsem si je dala pryč. Všechno bylo tehdy zavřené, takže jsem si je nemohla dát udělat znovu. Momentálně mám už nějakou dobu své přirozené nehty a dost se jim daří, co bylo kdysi pro mě nemyslitelné.”

Ve všech kabelkách

Používáte The Solution v určité denní době? 

„To ne, doba užívání se u mě liší. Vím, že někteří lidé mají pravidelnou rutinu a že si ho hned ráno přidají do čaje, ale já ne. Snažím se pít více vody, takže si jí naplním láhev a pak do ní vsypu sáček kolagenu, abych si během dne mohla dopřát obojí. Snažím se to tak dělat každý den, ale někdy zapomenu. V takovém případě si ten další den vezmu raději kolageny dva, hahaha.”

Berete si ho i na dovolenou? 

„Ano, samozřejmě, vždyť sáčky jsou velmi malé. Mám je hozené ve všech svých kabelkách a taškách. Vždy si tak můžu jeden vzít, pokud jsem to doma náhodou nestihla, ať jsem kdekoli. Mám je dokonce iv kuchyni, v jedné pěkné misce. Jednoduše se používá a nemá žádnou chuť, takže si jej můžete přidat všude, od misky s jogurtem až po šálek kávy.”

Žádná rozsáhlá kosmetická rutina

Máte speciální kosmetickou rutinu? 

„Nemám žádnou složitou rutinu, do které bych vás mohla zasvětit. Ve skutečnosti jsem byla dost dlouhou dobu líná. No teď, když jsem trochu starší a mám už 43 let, se moje pleť cítí nejlépe s více vrstvami beauty produktů, například se sérem s vitamínem C. Kdysi jsem si pleť jen čistila, a pokud se náhodou stáhla, tak jsem ji natřela troškou krému . Teď už však více zkoumám, co je pro mou pleť dobré. Člověk stárne, a proto se chce o svoji pleť starat co nejlépe. A já to chci dělat dokonce co nejpřirozeněji. Momentálně pravidelně navštěvuji kosmetičku, která se mi dostává do hlubších vrstev pleti. Zároveň je to i jakýsi trénink, abych věděla, jak pečovat o pokožku doma. Stále však nepoužívám šest či více produktů. Jsem věrná vitamínu C. Nějakou tu dobu už používám i péči o pleť s kyselinou hyaluronovou a před pár měsíci jsem začala užívat The Glow™. Oslo Skin Lab používám k péči zevnitř a ostatní produkty k péči zvenčí. Také jsem mnohem přísnější co se týče ochrany před sluncem. Dnes ji používám denně, předtím jsem to nikdy nedělala. Je to pro mě něco nového a progresivního, protože ve dvacítce jsem se na slunci smažila a teď už vím, že to není v pořádku.”

Dělejte věci, které cítíte, že jsou pro vás správné 

Jak vnímáte stárnutí pokožky?

„Naštěstí mám dobré geny, ale i to se trochu ze dne na den mění. Některé dny si říkám, že vypadám docela ok. A někdy ne. Každý si všimne, že stárne a faktem je, že to s věkem jde všechno dolů vodou. Dokonce si stárnutí všímám víc na těle než na tváři. No je to něco, co k tomu patří, snažím se to přijmout, protože je to normální proces. Chci stárnout stylově a co nejlichotivější. I tak to nezastavím a určitě kvůli tomu nechci na sebe tlačit, vždyť nemám 23 let. “

Uvažovali byste o kosmetické operaci?

„Nechci tvrdit něco, co si mohu kdykoli rozmyslet, ale jak se tak na to teď dívám, nemyslím si, že je to něco, co by mi slušelo. Není to vzezření, o který bych usilovala. Nemám pocit, že bych to musela dělat, ani na to nejsem zvědavá. Vždy říkám: „Každý má to své, nakonec musíš dělat to, co cítíš, že je pro tebe správné.”