OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_1.jpg

Skandinávie je mým druhým domovem

Tereza je jednou z tváří influencerské kampaně Oslo Skin Lab, především proto, že Skandinávie je jejím druhým domovem a také proto, že o sebe velmi ráda pečuje.

Terezo, žila jste několik let v Norsku a provdala se za Nora. Máte tedy k norské kultuře velmi blízko. Co máte na Norsku nejraději?

Na Norsku mě učarovala především skandinávská pohoda, která na mě dýchla hned při první návštěvě. Měla jsem pocit, že tam vše funguje a lidé žijí spokojený život. Také mě dodnes nepřestalo fascinovat, jaká důvěra ve společnosti panuje. Když třeba jdete do kina, zaplatíte popcorn u pokladny a vyzvednete si ho v nehlídaném automatu před vstupem do sálu. Tato důvěra ve společnosti je pro mě velmi osvěžující. A mám radost, že se promítá i do služeb právě Oslo Skin Lab, které jsou postavené na skandinávské kvalitě a důvěře.

Pokaždé, když jsem v Norsku, mám pocit, že se můžu znovu nadechnout, odpočinout si. Lidé tam tolik nespěchají, jako například v Praze, či v jiných evropských metropolích, a norská příroda je nepopsatelně nádherná.

OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_2.jpg

Jako bývalá závodní gymnastka, oddáváte se stále zdravému životnímu stylu?

Už odmala jsem byla vedena ke zdravému životnímu stylu. Od pěti let jsem dělala závodně sportovní gymnastiku, která mě do Norska i trochu přivála. Když jsem závodila za norský národní tým, měla jsem špičkovou kondici, trénovali jsme pětkrát týdně a musela jsem dbát na pestrou a zdravou stravu. Nejsem si jistá, jestli tak náročné tréninky spadají do zdravého životního stylu, nicméně ten jsem si začala užívat až v době, kdy jsem přestala závodit. Sport byl a vždycky bude nedílnou součástí mého života a dodává mi energii. Bez sportu bych to nebyla já. I když poslední roky, kdy mám doma malé dítě, je najít si na takové aktivity čas trochu oříšek.

Poslední dobou se snažím dbát na spánkový režim, snažím se chodit spát v pravidelný čas, večer máme doma tlumené světlo a před spaním raději čtu, než bych se koukala do displeje telefonu. Velmi jsem si také oblíbila saunu, na kterou v zimních měsících nedám dopustit.

Žonglovat mateřství a byznys musí být náročné, jak vypadá Váš běžný den?

Každý den je úplně jiný a tak mě to vyhovuje. Týden mám rozdělený na pracovní dny a dny s Williamkem. William je náš dvouletý syn, který je pro mě jednoznačnou prioritou. Miluju ten balanc, kdy se některé dny od rána do večera vůbec nezastavím, mám schůzky, přednáším na konferencích, nahrávám podcasty, či řeším interní firemní záležitosti. A pak je ten druhý kontrast, kdy s Williamkem nic nemusíme, dlouho snídáme, hrajeme si, trávíme hodně času venku, chodíme do muzeí, na hřiště, na návštěvy za přáteli a odpočíváme.

Uvědomuji si, jak důležité je se ale večer zastavit, dopřát si klidný večer a pokud je to jen trochu možné, dopřát si i pleťový rituál. Přece jen už mi není dvacet a jsem si vědoma, že péče o pleť je velmi důležitá a snažím se ji nezanedbávat.

OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_4.JPG

Jak tedy pečujete o svoji pleť?

Poslední dobou jsem měla velmi náročné období a dost často jsem usnula při uspávání Williama. Možná mnohdy i dřív, než usnul on. Takže můj večerní rituál a odličování vzalo za své. Ve chvíli, kdy žonglujete mateřství a business se nám to takto občas stává. Proto se snažím vedle klasické péče o pleť (odlíčení, masáž, noční sérum, krém pod oči, denní sérum, denní krém) dbát i na pestrou stravu, hodně tekutin a péči zevnitř právě v podobě rozpustného kolagenu Oslo Skin Lab.

Jak dlouho už tedy používáte kolagen Oslo Skin Lab? Jaké pozorujete výsledky?

Kolagen užívám už tři čtvrtě roku a je pravda, že jsem snad nikdy nedostala tolik komplimentů na krásné zdravé vlasy a řasy. Poslední rok jsem intenzivně kojila a měla jsem pocit, že všechny živiny spíš předávám do mateřského mléko, než že by putovaly do mého těla. Takže jsem byla sama mile překvapená kvalitou i délkou vlasů. Moje pleť je lesklejší, pevnější a mnohem častěji se vydám do společnosti bez make-upu, což bych dřív málokdy udělala. Z pití kolagenu, který si nejčastěji míchám do vody, se stal takový můj denní rituál, při kterém mám pocit, že vyživuji tělo zevnitř. 6)Máte nějaké další rituály, které Vám zlepšují den? Miluju dlouhé snídaně, ranní běh s poslechem podcastů a večerní saunování.

OSL_CZ_TerezaSalte_clanek_3.jpg

Co byste na závěr vzkázala našim čtenářkám?

Přála bych si, abychom se od Norů naučili užívat si víc pohody, zpomalit a vážit si našeho zdraví. Vzkázala bych to i sama sobě, protože na to v každodenním spěchu dost často zapomínám. Možná i zkusit začít přemýšlet o péči o pleť tak, jak to dělají Norové. Zevnitř. A k tomu vám může pomoci právě rozpustný kolagen.

O Tereze Salte

Tereza Salte (31) je spoluzakladatelka agentury Elite Bloggers, autorka knihy Šlehačková oblaka a influencerka známá jako TerezaInOslo. Vystudovala politologii na FFUK a pak šla za svým velkým snem, životem ve Skandinávii a odstěhovala se do norského Osla. Od seveřanů se naučila odpočívat a jednoho Nora, za kterým se do Osla přestěhovala, si po pohádkových zásnubách vzala za muže. Od září 2018 nahrává podcast V oblacích, za který vyhrála v roce 2019 ocenění Lifestyle Podcast roku. V podcastech, článcích i ve svém životě se inspiruje skandinávských style života a jednou by si přála postavit srub u norských fjordů. Tereza je jednou z tváří influencerské kampaně Oslo Skin Lab, především proto, že Skandinávie je jejím druhým domovem a také proto, že o sebe velmi ráda pečuje.