RS444_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_1925_Main_3000x2000.jpg

Péče o sebe je důležitější, než si možná myslíte

Cecilie Nordstrøm je zakladatelkou a CMO Oslo Skin Lab. V kancelářích potkáte kreativní marketérku a motivujícího lídra, v konferenčních místnostech inovativního kreativce s nepřeberným množstvím nápadů, které se vždy snaží realizovat.

Vzhledem k jejím dlouholetým zkušenostem v oblasti doplňků stravy nás zajímalo, jak právě tyto znalosti ovlivňují její životní styl, stravu a denní rutiny.

Návrh bez názvu.png

Jak využíváte znalosti o výživě v péči o pleť zevnitř? Jak se to projevuje ve vaší vlastní stravě?

Po mnoha letech práce s doplňky stravy a vitamíny jsem zjistila, jak velký vliv má to, co jíme, na naše zdraví, a to v dobrém i ve zlém. Neuvěřitelný vliv může mít, když běžně konzumujete dostatek vitaminů a minerálů a zároveň omezíte potraviny, které nejsou tělu příliš prospěšné. Není pochyb o tom, že se to odráží na naší pleti. 

RS445_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_2050_W-Article_1140x600.jpg

S přibývajícím věkem jsem doufala, že se mi podaří najít složku, která bude mít pozitivní vliv na projevy stárnutí pleti – to je jen moje osobní záliba. Chtěla jsem se co nejdéle vyhnout vráskám a linkám, které mě dělají starší a unavenější. Výzkum kolagenových peptidů použitých v The Solution je působivý. Není pochyb o tom, že pravidelný příjem má pozitivní účinek.

Kromě toho se snažím konzumovat potraviny, které obsahují další vitamíny a minerály prospěšné pro pleť a zdraví. Jde vlastně jen o to konzumovat co nejvíce ovoce, bobulovin, zeleniny a zdravých mastných kyselin při každém jídle. Možnost doplnit si stravu potravinovým doplňkem lze využít jako pojistku, když máte nějaká omezení, alergie nebo prostě jen nabitý program a někdy vám některé z těchto klíčových živin chybí.

Vaše 3–5 oblíbených ingrediencí při vaření?

Když si připravuji jídlo, nejdříve přemýšlím jako někdo, kdo pracuje v oblasti doplňků stravy dlouhá léta. Pokládám si otázky: Které potraviny obsahují důležité živiny? Jak si mohu sestavit talíř plný vitamínů a omega kyselin, ale zároveň i vyvážený z hlediska makronutrientů? ... A až poté sestavím recept.

Snažím se také získávat stále více bílkovin z rostlinných zdrojů než z červeného masa. V mých oblíbených jídlech vždy najdete semínka a ořechy, které se hodí do salátů, polévek, těstovin a nákypů, do ranních ovesných vloček nebo jogurtu, v podstatě do všeho!

RS82_Solution_12878_W-Article_1140x600.jpg

Jaké účinky související s výživou můžete nejzřetelněji vidět na vlastní kůži?

Účinky užívání The Solution™ po tak dlouhou dobu samozřejmě vidím. Mimo jiné má moje pleť větší pružnost a rychleji se vzpamatovává. Dříve mi otlaky od polštáře zůstávaly na obličeji až do oběda, ale teď jsou naštěstí do snídaně pryč. oslo-skin-lab-kolagenni- peptidy_2.jpgCo se týče vlivu výživy na vnější vzhled, myslím, že je vždy snazší si všimnout negativních dopadů nesprávné výživy než naopak. Týden špatného spánku a nevyvážené stravy se může jasně projevit mdlou nebo suchou pletí, ale týden kvalitního spánku, pohybu a spousty zeleniny vás může výrazně rozzářit. Pokud budete dostatečně pozorní, můžete na sobě účinky své výživy vždy pozorovat.

S jakými překážkami souvisejícími s rovností pohlaví jste se jako lídr setkala ve své kariéře?

Pod tímto pojmem se skrývá mnoho témat. Mám to štěstí, že žiji v zemi, která má lepší práva a rovnost žen než většina ostatních, takže tato témata přenechám lidem, kteří jsou k diskusi vhodnější.

Dotknu se však problému, se kterým se v této roli často setkávám, a který se týká toho, jak je pro ženu nemožné rozhodovat se pouze v zájmu vlastního blaha, aniž by ostatní měli pocit, že mají právo toto rozhodnutí kritizovat. Setkávám se s tím, že je ženám vyčítáno, pokud se o sebe starají „až moc“ nebo naopak „málo“. 

Sarah Jessica Parker to loni na podzim v rozhovoru pro Vogue řekla velmi výstižně (přečíst si ho můžete zde): "Každý má na vše názor. ‘Má příliš mnoho vrásek, nemá jich dost.’ Skoro to vypadá, jako by lidé nechtěli, abychom byly naprosto v pořádku s tím, kde jsme... ať už se rozhodneme stárnout přirozeně, nebo s tím něco děláme, pokud se díky tomu cítíme lépe." Bohužel se s tím v našem oboru setkávám každý den.

Ať už přijímáte známky stárnutí jako součást života, nebo se snažíte jejich nástup zpomalit, je to jen a jen vaše volba, a pokud patříte k té druhé skupině, jsme tu pro vás (s pytlíčky kolagenu v ruce!). Jsem hrdá na to, že mohu nabídnout produkt, který může pomoci lidem, kteří se chtějí cítit sebejistě, mít svěží pleť a dosáhnout těchto cílů.

RS446_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_2187_W-Article_1140x600.jpg

Vaše rada (budoucím) ženám ve vedení?

Moje nejlepší rada zní: ať už je váš sen jakýkoli, věřte v něj. To, co mi pomohlo dostat se tam, kde jsem, na pozici CMO společnosti, na kterou jsem tak pyšná, je víra v sebe a v daný projekt a v neposlední řadě spolupráce s chytrými lidmi, kteří mi poradí, jak svůj sen uskutečnit. Nepodceňujte sílu druhých – jak negativní, tak pozitivní, ale nepodceňujte ani svou vlastní sílu, protože jste to většinou vy sami, kdo vytváří největší překážky pro splnění vašeho snu.

Také bych řekla, že péče o sebe je důležitější, než si možná myslíte. Když vám sen, který máte, začne pohlcovat všechen váš čas a vy jste nevyspalí a bojujete se soustředěním, je těžké podávat kvalitní výkony. Pokud se cítíte mizerně, těžko můžete "vyhrát" v jednací místnosti. Všechny lekce, které jsem se naučila při práci s doplňky stravy a zdravím, mi přinesly různé výhody, včetně toho, jak o sebe skutečně pečovat. Vše se promítá do dalších ponaučení a úspěchů. Položila jsem tím základ pro to, abych obstála v úsilí, které je zapotřebí vynaložit k úspěchu při budování značky, která je nyní rozšířená ve velké části Evropy, a právě byla uvedena na trh ve Spojených státech.

RS443_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_1890_W-Article_1140x600.jpg

Moje každodenní péče o pleť:

Po probuzení

  • Opláchnu si obličej studenou vodou a mýdlem šetrným k pleti. Používám mýdlo od Clinique.
  • Použiji sérum a denní krém, která jsou přizpůsobena mé pleti a věku i ročnímu období. Mám ráda výrobky od La Mer.
  • Nikdy neodcházím bez SPF (celoročně!!), obvykle v podobě podkladového krému od Dermalogica s SPF 15, které je dostatečné na podzim a zimu v Norsku.
  • Vydám se do kuchyně na smoothie s lesními plody a kolagenem The Solution.

Před spaním:

  • Odlíčím veškerý make-up pomocí dobrého čisticího přípravku. Já používám čisticí vodu od Clinique.
  • Vyčistím mou pleť (jednou až dvakrát za měsíc si zvolím pro čistění peeling). Dermalogica má jemný peeling, který je skvělý pro můj věk.
  • Nanesu hydratační noční krém. V zimních měsících používám takový, který obsahuje retinol.
  • Občas zakončím svůj rituál noční maskou – obvykle jednou týdně. Dobré zkušenosti mám s maskami Filorga.