A2_Bodycare-during-winter_W-Article_1140x600.jpg

Zimní péče o tělo

Brrrr, venku je už zima a vaše pokožka je bezpečně skryta pod vrstvami teplého oblečení. Přesto je důležité starat se o ni i nyní. Protože když na jaře všechny ty vrstvy opět shodíte, pořád budete chtít cítit radost, když si obléknete své oblíbené šaty.

Když je vaše pokožka skryta pod vrstvami oblečení, je prakticky neviditelná. Možná se to nezdá, ale právě teď je ten správný čas připravit ji na jaro a léto (nebo na dovolenou v teplé destinaci!). S našimi 5 tipy pro péči o pokožku těla budete připraveni od hlavy až k patě. Když ty nádherné letní dny konečně dorazí, nic vaši pokožku nepřekvapí.

1. Snižte teplotu

Horká sprcha během třeskoucí zimy je opravdu uspokojivý způsob, jak se rychle zahřát. Bohužel horká voda vaši pokožku extrémně vysušuje. Naopak vlažná sprcha vaši pokožku chrání. A pokud si dáte sprchu studenou, šetříte nejen pokožku, ale také vodu (protože se ze studené sprchy chcete dostat co nejrychleji ven).

2. Vyměňte mýdlo za sprchový olej

Z běžného mýdla můžete mít suchou, svědivou a podrážděnou pokožku. Zkuste místo mýdla používat sprchový olej. Vaše pokožka si zachová kožní tuky, ale stále bude dokonale čistá. Bonus k tomu? Pokožka bude také hedvábně hladká!

3. Každý den používejte tělové mléko

Bohužel, mnozí lidé si nehydratují pokožku pravidelně. Dělají to jen tehdy, když mají pocit, že je suchá a svědivá. Tělové mléko, stejně jako krém na obličej, by mělo být součástí vaší každodenní rutiny. Před spaním používejte bohatý hydratační tělový krém a během dne lehčí tělové mléko.

4. Sáhněte po tělovém peelingu

Tělový peeling, jehož základem jsou například mletá kávová zrna, cukr nebo mořská sůl, je skvělým týdenním doplňkem vaší koupelnové rutiny. Tělové peelingy pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a šupinky. Výsledkem je hladká pokožka, která dokáže ještě lépe absorbovat tělové krémy a mléka.

5. Denně užívejte kolagen The Solution™

Klišé? Víme, ale je to pravda. The Solution™ byl testován v několika klinických studiích a ukázalo se, že každodenním užíváním snižuje výskyt celulitidy a dokonce předchází jejímu vzniku.