iStock-540594608_W-Article_1140x600.jpg

Vydejte se na letní prohlídku Kodaně

Stephanie Irmov, senior commercial manager z Dánska, má pro vás několik tipů, jak si užít Kodaň během letních měsíců! Stephanie vřele doporučuje navštívit toto město právě v letní sezóně. „Na Kodani je během letních měsíců prostě něco kouzelného. Všichni vylézají ze svých zimních ulit a většinu času tráví venku, aby si konečně vychutnali teplo, skvělé jídlo a drinky. Níže najdete 4 top aktivity, které návštěvníkům Kodaně vřele doporučuje!

Stephanie_1404_W-Article_1140x600.jpg

Piknik v jednom z mnoha městských parků a zahrad

Pokud do Kodaně zavítáte v létě, nezapomeňte si koupit občerstvení a nápoje v některé z blízkých kaváren, a pokud to počasí dovolí, udělejte si piknik například v Kongens Have (Královské zahradě), která je nejstarším a nejnavštěvovanějším parkem v Kodani. Nachází se zde také historický hrad Rosenborg z roku 1606, který sousedí s královskou gardou. Přijedete-li ve správný čas, tedy ve 12:00, budete moci sledovat výměnu gardy, která prochází městem, aby se dostala k zámku Amalienborg – domovu královny Margrethe ll.

iStock-115942153_W-Article_1140x600.jpg

Pravý dánský oběd

Dejte si tradiční oběd v restauraci Shønnemann, která je jedním z nejlepších míst v Kodani. Můžete ochutnat například typické dánské sendviče zvané „smørrebrød“. Nezapomeňte si však předem rezervovat stůl, protože tato restaurace je opravdu velmi oblíbená.

iStock-1131977929_W-Article_1140x600.jpg

Přeplavte město na lodi

Věděli jste, že København (Kodaň) je název složený ze slov „obchod“ a „přístav“? Prozkoumejte Kodaň díky plavbě po moři! Stačí si rezervovat výlet na lodi Canal Tours ve známém a barevném Nyhavnu. Dáváte-li přednost prohlídce z pevniny, určitě si půjčte kolo a prozkoumejte město stejným způsobem jako většina místních obyvatel. Koneckonců, Kodaň je známá jako světové město cyklistiky, kde je 5krát více kol než aut.

iStock-1141811089_W-Article_1140x600.jpg

Reffen plný pouličního jídla, umění a představení

Pokud hledáte skvělé jídlo, kreativní workshopy a startupy, kulturní zážitky a inovativní projekty, které milují místní obyvatelé i turisté, tak toto je to správné místo! Streed food v Reffenu, které se nachází v Refshaleøen, má světovou atmosféru se zastoupením více než 17 národností a zároveň je to oblast, na jejímž rozvoji se obyvatelé Kodaně intenzivně podílejí. Každý týden se zde konají akce organizované místní komunitou, a to včetně binga, kvízů, workshopů, rozhovorů a koncertů. Toto místo prostě nesmíte vynechat!