Ivana_oprava.png

Tipy, jak připravit pleť s příchodem jara

V zimě naše pokožka trpí. Nedostatek slunečního svitu a čerstvého vzduchu, oslabený imunitní systém, zvýšená únava z kratších a tmavších dnů, více „komfortních jídel“ a méně čerstvého ovoce a zeleniny, to vše přispívá k tomu, že pleť je v zimě matnější a suší. V zimě používáme mastnější krémy na obličej obsahující retinol a kyselinu hyaluronovou, abychom zabránili vysušení pokožky v chladném a suchém zimním vzduchu.

S příchodem jara je čas provést několik změn v naší rutině péče o pleť. Tady je to, co radí kosmetoložka Ivana Spoustová:

Při jarním úklidu si najděte čas a ukliďte si také ve skříňce s vašimi produkty, které používáte v péči o svou pleť.

Zkontrolujte data spotřeby všech produktů péče o pleť a zbavte se všech produktů, kterým uplynula doba splatnosti. Pamatujte, že mnohé přírodní produkty, zejména od menších nebo lokálních společností, nepoužívají konzervační látky a mají kratší trvanlivost. Výrobky obsahující kyseliny důkladně zkontrolujte, protože kyseliny mohou časem nabírat na síle.

OSL_WA_Bathroom_1140x600_0422_EN.jpg

Vzdejte se jakéhokoli retinolu, antibakteriálních přípravků či exfoliačních kyselin. Tyto produkty a přísady jsou výborné – bojují proti stárnutí a akné nebo rozjasňují vaši pokožku – ale fungují tak, že narušují bariéry pokožky a nechávají ji více vystavenou škodlivému UV zářením. I když některé z těchto produktů můžete používat v noci, buďte opatrní a zvažte snížení frekvence užívání.

Zvyšte svou ochranu před sluncem. Věříme, že jste používali SPF produkty i během zimních měsíců, ale s příchodem jara, je čas upřednostnit jej trochu víc a zvážit použití silnějšího faktoru. Ivana Spoustová doporučuje najít kvalitní antipigmentační SPF bez parabenů a silikonů. I když samotný SPF je skvělý, krémy proti pigmentaci pomáhají chránit pigmentové skvrny a zabraňují jejich zvětšování.