OSL_Renee_22216_W-Article_1140x600.jpg

Tipy, jak si toto léto bezpečně užít slunce

Užijte si toto léto slunce plnými doušky! Stačí, když se budete držet několika našich tipů a předejdete tak jeho potenciálně škodlivým účinkům.

Slunce dokáže potěšit i zklamat – v jednu chvíli máte díky němu šťastné vzpomínky z výletu na pláž a v té další vás rozzlobí, protože vám nepříjemně spálí pokožku či propotí nový outfit. Je také všeobecně známo, že slunce je skvělým zdrojem vitamínu D, který napomáhá správnému fungování imunitního systému, ale zároveň může mít negativní účinky na vaši pokožku. Jaká je tedy pravda? Je slunce vaším přítelem nebo nepřítelem?

Platí jedno i druhé, ale co byste si měli určitě zapamatovat je to, že pokožku je třeba si před škodlivými slunečními paprsky chránit tak, abyste si mohli zároveň užívat teplo, vitamín D a pocit štěstí, které vám přináší. Proto nezapomeňte:

  • Používat opalovací krém, který chrání vaši pokožku před stárnutím vlivem UVA záření a také před spálením vlivem UVB záření.
  • Zkontrolovat UV index opalovacího krému a být opatrní při opalování se na slunci v době, kdy září nejintenzivněji.
  • Chránit se před sluncem pokrývkou hlavy a ochranným oblečením.
  • Používat dostatečné množství opalovacího krému a vždy jej po několika hodinách nebo po koupání znovu nanést na pokožku.

OSL_Renee_22092_W-Article_1140x600.jpg

Ambasadorka Oslo Skin Lab a bývalá topmodelka Renée Toft Simonsen si s přibývajícím věkem dává na slunce stále větší pozor. Prozradila nám, jak si slunce užívá a zároveň si dává pozor na jeho negativní vliv.

„Když jsem byla mladá, bylo mi to jedno. Ale teď, když mám od slunce pigmentové skvrny a jiné kožní projevy, musím si na jeho záření dát větší pozor. Slunce bohužel může urychlovat stárnutí pokožky a s přibývajícím věkem si to člověk uvědomuje stále více - ale musím se přiznat, že miluji slunce, opalování, pláž a celkově sluneční teplo a světlo, takže nemůžu jinak, než si ho naplno užívat. Když se však opaluji, vždy mám na tváři a na těle SPF 50!"

OSL_Renee_22377_W-Article_1140x600.jpg

Stejně jako Renée si můžete i vy užívat všech benefitů slunce a zároveň se chránit před jeho možnými škodlivými účinky. Užijte si perfektní léto a opalování!