OSL_Prep-your-summer-skin_1140x600_0522_CZ.jpg

Připravte svoji pokožku na léto!

Sezóna letních šatů je téměř tady, je vaše pokožka připravena? Léto se nezadržitelně blíží a my chceme být 100 % připraveni, až nás letní slunce vytáhne ven do oblečení s odhalenýma nohama. Sestavili jsme 8 skvělých způsobů, jak začít připravovat svou pokožku na léto, abychom hned, jak se oteplí, byli připraveni odhalit pokožku a holé nohy v sandálech.

  1. Čistěte pleť častěji. Léto je často doprovázeno teplem a vlhkostí, takže se v našich pórech mohou hromadit bakterie. Nezapomeňte čistit pleť ráno i večer a zkuste použít přípravek s kyselinou salicylovou nebo benzoylperoxidem k ničení bakterií.
  2. Naneste na obličej, krk a hrudník hydratační krém na vodní bázi. Přestože zimní počasí obvykle vyžaduje hutnější a hydratační krémy, hutný denní krém v létě může způsobit, že se zpotíte hned, jak vyjdete ven. Krém v podobě gelu na vodní bázi je skvělou volbou pro teplé letní dny.
  3. Udělejte si peeling! Peeling vrchní vrstvy pokožky může odstranit suchou, odumřelou pokožku a umožnit vaší svěží, nové pokožce zářit. Zkuste použít peelingovou rukavici a kávový peeling, abyste se zbavili staré pokožky a rozzářili tu novou.
  4. Používejte opalovací krém s ochranným faktorem SPF – všude. Je lákavé pokusit se opálit, když si v létě poprvé odhalíte pokožku, ale nezapomínejte, že UV paprsky jsou škodlivé nejen pro váš obličej, ale pro celou pokožku. Ujistěte se, že se opalovacím krémem s SPF používáte na celé tělo – a opakovaně, po celý den!
  5. Používejte samoopalovací krémy. Chcete-li získat letní vzhled, můžete si vybrat také samoopalovací přípravek. Na trhu je mnoho bezpečných možností, hledejte produkty, které jsou čisté v ingrediencích a mají také hydratační vlastnosti!
  6. Zvolte tzv."nahý" makeup. Místo toho, abyste si nanášeli make-up, který se během horkého dne rozpije, rozhodněte se toto léto pro vzhled „bez make-upu“. Zabráníte tím hromadění make-upu ve vašich pórech a nebudete se muset obávat, jestli jste před skákáním do bazénů použili voděodolnou řasenku. Skvělou volbou může být použití tónovacího opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF).
  7. Dopřejte si pedikúru. Většina z nás celou zimu schovávala nohy v botách a nyní možná potřebují nějakou něžnou péči. Začněte s pravidelnou pedikúrou o něco dříve, než přijdou horké dny a přijde konečně čas na vaše oblíbené sandály!
  8. Celulitida!?! Bohužel, celulitida či „pomerančová kůže“, je přirozenou součástí života. Většina lidí – bez ohledu na věk, váhu či celkový zdravotní stav ji má. Udržujte svou pokožku hydratovanou dobrým hydratačním krémem, poté pokožka vypadá svěže a zářivě. 😊 Pro redukci celulitidy zvažte pravidelné cvičení a/nebo užívání kolagenu The Solution, u kterého se v šestiměsíční studii prokázalo, že snižuje viditelnost celulitidy.