stockholm-438231.jpg

Navštivte Stockholm

Hledáte inspiraci, kam příště vyrazit o víkendu? Pokud jste na tuto otázku kývli, co říkáte na Stockholm, který je v létě díky své poloze u vody naprosto ideální destinací? V tomto článku vám Lina ze švédské pobočky Oslo Skin Lab představí několik tipů, jak si v hlavním městě Švédska užít ten nejkrásnější čas.

Pokud máte v plánu brzy vyrazit na kratší výlet, Stockholm je opravdu perfektním cílem! Centrum tohoto hlavního města Švédska leží prakticky na vodě. Díky své úžasné poloze Stockholm v létě doslova ožívá, proto je ideálním místem pro víkendový pobyt.
Naše švédská kolegyně Lina se s vámi podělí o několik tipů, jak si v hlavním městě Švédska užít opravdu skvělou dovolenou.

Doprava:
Doprava po centru Stockholmu je naprosto snadná. Můžete si zde půjčit elektrokola, díky čemuž se protáhnete, a navíc se budete moci mezi památkami snadněji přesouvat z místa na místo. Náklady na výpůjčku elektrokola jsou na jeden den (nebo jeden týden) velmi nízké ve srovnání s jinými dopravními prostředky, což je opravdu velká výhoda.

Kultura:
Stockholm je jedním z měst s největším počtem muzeí na světě, takže návštěva jednoho z nich je pro každého turistu nepsanou nutností. Pokud chcete zabrousit do umělecké oblasti, dobrou volbou je pro vás návštěva Národního muzea, které je největším muzeum umění ve Švédsku. Toto muzeum prošlo nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, a tak zde můžete aktuálně zhlédnout ještě větší část obrovské sbírky klasických děl. Jestli vás zajímá něco úplně jiného, zavítejte do relativně nového muzea Paradox. Najdete zde více než 70 exponátů založených na paradoxech, které vám dopřejí směs optických, interaktivních a nečekaných zážitků.

Brunch:
Stockholm nabízí velký výběr skvělých restaurací, které se specializují na brunch různých druhů. Dvě z mých oblíbených míst jsou Mahalo a Pom & Flora. U obou z nich si nemůžete dopředu zarezervovat stůl – tyto podniky se ale naštěstí nacházejí jen pár set metrů od sebe v ulici jménem Odengatan. Pokud tedy náhodou dorazíte do jedné z této restaurací a bude plná, můžete jednoduše pokračovat v procházce k druhé restauraci s nadějí, že tam najdete volný stůl.

Aktivita:
Během jara a léta získává na stále větší popularitě půjčování kajaků. Jde o skvělý způsob, jak dělat něco aktivního a zároveň objevovat krásy Stockholmu z vodní hladiny. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli jízdu na kajaku, rozhodně nevadí! Výlet kolem Långholmen a Reimersholme je vhodný i pro začátečníky a zvládnete jej ujet v klidném a příjemném tempu. Využijte příležitosti a udělejte si piknik na kterémkoli ze skvělých míst, která během jízdy na kajaku najdete!

Jestli patříte k lidem, kteří dávají přednost pobytu na souši, navštivte některý z Boulebar ve městě. V těchto podnicích s krásnou atmosférou si můžete zahrát pétanque, a přitom si dát něco dobrého k pití nebo jídlu. Boulebary, kterých najdete ve Stockholmu rovnou pět, jsou zkrátka ideální volbou pro vlahé letní večery.

Celodenní výlet:
Pokud se chcete blíže seznámit se stockholmskými ostrovy, neměli byste vynechat návštěvu malebného ostrova Fjäderholmarna, který se nachází 30 minut jízdy trajektem od Stockholmu. Na tomto ostrově se můžete procházet a vychutnat si krásné okolí, opalovat se a plavat a poté si pochutnat na vynikajícím jídle v jedné z ostrovních restaurací.

Doufáme, že vám Lina pomohla a že vás inspirovala k tomu, abyste si ve Stockholmu užili opravdu skvělý pobyt!