OSLCZ_KatkaPodrazka_story1.jpeg

Cítím se díky němu opravdu dobře

Někdejší rosnička a moderátorka pořadu Rodinka na Televizi Seznam Katka Podrazká se počátkem letošního roku stala dvojnásobnou maminkou. Spolu s manželem, fotbalistou Mirkem Podrazkým, si nyní užívá rodinný život, který ráda sdílí i se svými fanoušky na Instagramu. Katka tak na čas omezila i pracovní aktivity a naplno se věnuje svým dětem. „Přijde období, kdy si musíte určit priority, a já v nich mám jasno,“ vysvětluje sympatická moderátorka s úsměvem.

Nedávno se vám narodil syn, doma už máte tříletou Malvínku. Jaké to pro vás je být dvojnásobnou maminkou? A jak se vám povedlo zotavit se po porodu?

Stát se dvojnásobnou maminkou bylo pro mě o poznání lehčí, než se prostě stát maminkou. Už jsem věděla, na co všechno se můžu těšit, a to mě obrovsky nakoplo, abych všechno zvládla. Ani u jednoho z dětí jsem nezažila porod bez nějakého „zádrhelu“, a tak bylo zotavování trochu složitější. O to víc mě ale děti šetří teď. Starší Malvínka naštěstí na malého brášku vůbec nežárlí a pomáhá. A malý Daník mě nechá vyspat celou noc a pořád se směje.

Jak se vám při dvou malých dětech vůbec daří skloubit pracovní a rodinný život?

Od nového roku teď poprvé v životě zažívám, jaké to je, být „jenom doma". Když ještě nebyl Danielek na světě, zvládala jsem v jednom období televizi i rádio zároveň, ale bylo to hodně náročné. Člověk miluje všechno a je těžké se něčeho vzdát. Když už to ale nedáváte, musíte si určit priority. A to jsou pro mě teď moje děti.

OSLCZ_KatkaPodrazka_story2.jpg

Najdete si čas i na péči o sebe? A jak to vypadá?

Najdu! Ve velmi omezené míře, ale najdu. Asi bych byla v roli mámy nešťastná, kdybych cítila, že se totálně zanedbávám. Je jasné, že tolik pozornosti, jako si člověk mohl sám sobě dopřát před dětmi, už si nevěnuje, ale zaplať pánbůh existují online obchody, kde si můžete pořídit něco hezkého. Existují úžasní manželé, kteří pohlídají, když si zajdete ke kadeřníkovi, nebo jsou na trhu různé doplňky stravy, které s péčí pomohou. Já třeba nedám dopustit na zelený ječmen a 100% kolagenový přípravek The Solution. Piju je oba každé ráno, tím začínám svůj den. Kolagen má neutrální chuť a vůni, takže si jej například přidávám do své ranní kávy.

Pozorujete na sobě nějaké změny po užívání přípravku The Solution?

Víte, věci, které mají z dlouhodobého hlediska význam, vždycky dřív cítíte, než vidíte. Pro mě je to už zvyk. The Solution užívám už půl roku a za tu dobu se stal jedním z mých rituálů. Cítím se díky němu opravdu dobře a moje pleť je teď na dotyk jemnější a hladší. Zároveň jasně vidím, že se něco s mou pokožkou opravdu děje, a to nejen na obličeji, ale třeba i na stehnech. Je mi 31 let, už mám nějakou tu pigmentovou skvrnu, pozoruji i první vrásky a vyhlídky jsou takové, že jich bude přibývat. Já to beru, tak to na světě chodí. Ale chci svému tělu dopřát, ať se tenhle proces zpomalí. Nejsložitější je podle mě najít mezi řadou možností něco, co opravdu funguje. Tenhle problém mám ale naštěstí díky The Solution vyřešený.

OSLCZ_KatkaPodrazka_story3.jpg

Jak vypadají vaše dny v karanténě?

Tím, že bydlíme na vesnici, jsou pro nás všechna opatření ohledně koronaviru o něco snesitelnější. Trávíme hodně času na zahradě nebo chodíme krmit kapry do místního rybníka. Taky jsme se pustili do stavby nového domečku, takže chodíme každý den kontrolovat, co na našem „novém doma" přibylo. No a jako spousta jiných žen, i já jsem trochu zvolnila ve svých kosmetických návycích. Ale myslím, že má kolagenová péče se vyplatila a oceňuji ji právě teď, v karanténě, když se člověk vůbec nelíčí, ani na tu kosmetiku si nemůže zajít. Přesto moje pleť vypadá dobře.