1920x960_32674-Mip_750-screen.jpg

5 tipů pro dokonalou péči o tělo

V létě tělo ostřelují sluneční paprsky, v zimě ho často spaluje mráz a chlad. To ale nejsou důvody, proč by vaše pokožka měla být suchá a podrážděná. Vyvarujte se jí díky 5 tipům pro dokonalou každodenní péči o tělo.

Tip #1: Jednou týdně scrub

Dopřejte si alespoň jednou týdně scrub a odstraňte z pokožky pomocí trochu drsnější mycí houby odumřelé kožní buňky. V létě můžete k této proceduře přistoupit i častěji – vaše opálení pak bude výraznější a déle vydrží. A celkově bude pokožka svěží a hebká. Chcete-li jí dopřát opravdové hýčkání, po odstranění odumřelých částeček ji pořádně namažte.

Tip #2: Tělový olej namísto tělového mléka

Abych udržela pokožku hydratovanou, používám na ni tělové oleje. Na trhu je jich k mání mnoho, stačí si vybrat podle vlastních preferencí a přání. Na co pozor: Olej vždy nechte vstřebat – už jen z lásky ke svému oblečení.

Tip #3: Sauna při každé příležitosti

Máme možnost vyrazit do sauny? Využijte ji pokaždé, když to jde! Saunování je skvělé pro pokožku celého těla. A úplně nejlepší je dopřát si saunu po tréninku nebo cvičení. Ostatně, to, že je sauna součástí mnoha fitness center, není náhoda. Pozor: Nešvindlujte a do saunovacího rituálu vždy zahrňte i studenou sprchu.

Tip #4: Vlastní lázně klidně i několikrát týdně

Dostatek času, vhodná kosmetika a vaše vlastní koupelna. Dopřejte si párkrát do týdne pár minut odpočinku a pokožce tu správnou péči. Vy si odpočinete od stresu, pokožka dostane, co potřebuje. Ideálně si z tohoto „lázeňského“ rituálu udělejte pravidelnou rutinu. Třeba i tím, že si ji „natvrdo“ vepíšete do diáře na konkrétní čas.

Tip #5: Luxus v podobě masáže

Ulehněte a nechte pracovat ruce šikovné masérky. Masáž napomáhá cirkulaci krve, respektive přispívá k jejímu zvýšení. Díky tomu dochází i ke stimulaci kolagenových vláken v kůži. Výsledek? Pokožka je svěžejší, pružnější, vrásky jsou méně viditelné, celulitida taktéž.

Nebojte se začít klidně hned! A hodně štěstí při dodržování nových rituálů!

Hilde Ottem

O Hilde Ottem

Hilde je stylistka a pomáhá ženám, aby samy sebe viděly v lepším světle, aby na sebe nahlédly jinak, nově, ale především optimisticky. Ženám také radí v oblasti životního stylu a v péči o pleť.

The Solution™ obsahuje 100% čistý kolagenový prášek Verisol®. Studie s ním provedené pak ukázaly, že příznivě působí při zmenšení hloubky vrásek a redukci celulitidy.