OsloSkinlab_0619_9782_1920x1080.jpg

Léto je tu a s ním i nápor slunečních paprsků

Milujete chytání bronzu? Pak vězte, že patříte k 39 % Čechů, kteří se cíleně opalují. Ano, slunce má na náš organismus pozitivní vliv. Platí ale i to, že sluneční paprsky přispívají k dřívějšímu vzniku vrásek a urychlují stárnutí pokožky. Abyste si letos v létě vzali ze slunce jen to nejlepší a svou pokožku zbytečně nezatěžovali, dopřejte jí v péči. Základem je hydratace, kosmetika s UV faktorem, ale pomůže i pravidelný příjem kolagenu.

UV paprsky přispívají k předčasnému stárnutí pokožky

UV paprsky sice pokožku krásně pozlatí, zároveň ale dramaticky přispívají k jejímu stárnutí a vzniku vrásek. A čím jste starší, tím hůře se s pravidelným opalováním (a s dalšími negativními vnějšími vlivy, jako jsou třeba kouření, drastické diety nebo znečištěné prostředí) pokožka vyrovnává.      Částečně je to dáno i tím, že v naší pokožce po 30. narozeninách začíná klesat množství kolagenu. Tělo si ho i méně vyrábí. S poklesem kolagenu pokožka ztrácí pevnost a pružnost a snižuje se ale i její odolnost. Výsledek? Objevují se první jemné linky a později hlubší vrásky. To, co vám vaše pokožka dříve odpustila, se do ní nesmazatelně zapíše, včetně přehnaného slunění.

Pečujte o pokožku zvenčí i… zevnitř

Říkáte si, že používáte krém s obsahem kolagenu, takže o pleť pečujete? Ano, pečujete, ale… jen lokálně, v místech, kam jste kosmetický přípravek nanesli. A navíc ne tak intenzívně, jak byste mohli. O pokožku celého těla můžete totiž pečovat i zevnitř. Tím, že budete kolagen pravidelně konzumovat, nikoli aplikovat na pokožku. Vyzkoušejte kolagen The Solution, který obsahuje hydrolyzovaný kolagen – tedy kolagen, který je pomocí enzymů rozdělený na peptidy určité délky, a díky tomu je přesně takový, jaký naše pokožka maximálně využije. Kolagenový prášek je bez chuti a bez zápachu, můžete ho smíchat s oblíbeným pitím, ale i jídlem. Kdykoli a kdekoli.

Kolagen pokožce vrací pevnost a pružnost

Když pokožce dodáte kolagen zevnitř, bude plnější, pružnější a vrásky budou méně výrazné. Nezbytnou podmínkou ale je, aby byl kolagen hydrolyzovaný.  Pozitivní účinky na pokožku potvrzují nejen subjektivní hodnocení žen, ale i nezávislé vědecké studie. Podle jedné z nich došlo u skupiny, která po dobu 8 týdnů užívala kolagenový prášek, k průměrnému zmenšení vrásek o 20 %. Další studie pak pro změnu dokumentuje výrazný ústup celulitidy. Což je v létě další příjemný „bonus“, o který byste pouhým užíváním klasických pleťových krémů na obličej přišla.    Nejen během letních měsíců pak nezapomínejte na kvalitní denní krémy s UV faktorem, které pleť chrání před sluncem a zároveň hydratují. A myslete na to, že vaše pokožka vám bude vděčná i za dodržování pitného režimu.

Zdroj statistik o opalování zde.