OSNO_Satu_genser_1920x960.jpg

Kolagenové doplňky pokožce prospívají

„Chcete, aby vaše kůže fungovala tak, jak má, vypadala zdravě, a tedy i krásně? Pak byste měli pravidelně užívat kolagenové doplňky,“ tvrdí Anne Berit Eideová z osloské kliniky Hudpleieklinikk.

„Stárnutí naší pokožky je výrazně ovlivněné i naším jídelníčkem. Pokud je v něm příliš výživově chudých potravin, pak může naše pokožka stárnout rychleji. A to proto, že se kolagen v těle přestává přirozeně tvořit. A právě kolagen je pro hladkou, pevnou a zdravou kůži nezbytný,“ říká Anne.

Kolagen jako základní stavební kámen

Kolagen, respektive kolagenová vlákna jsou jedním ze základních stavebních kamenů naší kůže. Zajišťují, že je pokožka hydratovaná, pevná a pružná. Díky tomu pak může fungovat tak, jak má. Kolagen tvoří zhruba 80 % struktur, které jsou v naší kůži přítomné. A kromě kůže se samozřejmě vyskytuje i v dalších částech našeho těla.

Když kolagen mizí, objevují se vrásky

Tělo si kolagen dokáže vytvářet samo. Nicméně od zhruba 25. až 30. roku života se tvorba kolagenu začíná zpomalovat. Výsledek? Na těle se objevují první vrásky. „Pokožka není tak perfektně vypjatá, plná, pevná, ale oslabuje se a vznikají první jemné linky. Kromě toho se na stehnech, hýždích, ale i na pažích objevuje celulitida. I ta je částečně způsobená ztrátou kolagenu,“ popisuje Anne.

Kolagenové doplňky stárnutí zpomalují

Proces stárnutí pokožky se nedá zastavit, nicméně můžete ho výrazně zpomalit – zdravou výživou, ale i kolagenovými doplňky. „Kolagenové doplňky stárnutí opravdu zpomalují,“ popisuje Anne. Hned ale dodává, že mezi doplňky, které jsou na trhu, existují rozdíly.

Který kolagen je ten správný?

V lidském těle se kolagen vyskytuje v několika podobách. Ty nejčastější se označují jako kolagen I. typu a kolagen II. typu. Typ I se nachází v kůži, máme ho ve vlasech a v nehtech. Druhý typ je potom zásadní složkou kloubní tekutiny a chrupavek. Kolagen, který má pomoci pokožce, musí být hydrolyzovaný, laicky řečeno „rozdělený“ na peptidy (krátké řetězce aminokyselin). Pokud tomu tak je, pokožka dokáže takový kolagen vstřebat a využít. V opačném případě ho tělo využije jako běžnou bílkovinu.

Přípravek The Solution™ obsahuje hydrolyzovaný kolagen I. typu a jeho pozitivní účinky na zpomalení stárnutí a vzniku vrásek prokazují mnohé odborné studie. „Na Hudpleieklinikk jsme prováděli 3D skenování kůže a byli jsme překvapení tím, jak moc jsou výsledky dobré. Ať už se to týká hloubky vrásek, pevnosti pokožky nebo její odolnosti,“ uzavírá Anne.