1920x960_32685-Satu_1884-screen.jpg

5 tipů pro perfektní péči o obličej

Pracuji jako make-up artist a stylistka a každý den s hrůzou a zároveň s překvapením zjišťuji, kolik lidí si ve svém hektickém životním stylu neudělá čas na péči o pleť. Proto nabízím svých 5 tipů pro každodenní péči. Jejich výhoda? Zaberou jen minimum času. A přidám i tipy na výrobky, které sama používám a doporučuji.

Tip #1: Čištění pleti opravdu každý den

Tvář, krk, hrudník. A rozhodně ne výrobky, které pokožku vysušují. To je základ každodenního čištění. Pro mě je ještě v každodenní rutině nezbytný kartáč na obličej. Pleť díky němu vyčistíte do větší hloubky a zároveň ji zbavíte odumřelých částeček.

Tip #2: Každý týden peeling

Vezměme si příklad ze Švédů: Ti si peeling dopřávají během zimy jednou do týdne, v létě dokonce dvakrát. Důležité je najít peeling, který vyhovuje vašemu typu pokožky. Po peelingu by měla následovat pleťová maska. Ideálně hydratační, detoxikační nebo jílová. A mrkněte i po ampulkách s vitamínem C. Ten hydratuje a zpevňuje pleť.

Tip #3: Masáž obličeje tak často, jak jen můžete

Miluji obličejové masáže! Jsou jemné, příjemné a jsou účinné! Podporují proudění krve a pozitivně působí na mimické svaly. Je to takový obličejový aerobic. Po masáži obličeje bude vaše pleť neuvěřitelně svěží a rozzářená. Doporučuji si masáž dopřát ráno i večer. A pozor: Perfektní je i během cestování, kdy na jiné aktivity není tolik času.

Tip #4: Olej pokaždé před denním i nočním krémem

Pleť potřebuje hydratovat. A já ji hydratuji pomocí kvalitních olejů. Těch je dnes v obchodech k mání nespočet. Vždy ale sáhněte po 100% čistém a organickém. A pak? Naneste ho v malém množství na pleť před nočním i denním krémem.

Tip #5: Hydratační maska na noc

Dopřejte si někdy noční kosmetickou kúru. Stačí nanést hydratační masku v silné vrstvě a nechat ji působit celou noc. Pokud byste měla pocit napjaté pokožky, příště pod masku naneste ještě trošku oleje.

A teď už zbývá jen popřát, aby se z těchto rad stala vaše rutina!

Hilde Ottem

O Hilde Ottem

Hilde je stylistka a pomáhá ženám, aby samy sebe viděly v lepším světle, aby na sebe nahlédly jinak, nově, ale především optimisticky. Ženám také radí v oblasti životního stylu a v péči o pleť.

The Solution™ obsahuje 100% čistý kolagenový prášek Verisol®. Studie s ním provedené pak ukázaly, že příznivě působí při zmenšení hloubky vrásek a v boji s celulitidou.