RS428_ateljelena-23_W-Article_1140x600.jpg

Testovali jsme se čtenářkami Marianne

Čtenářky Marianne si účinky kolagenu Oslo Skin Lab vyzkoušely na vlastní kůži. Jak jejich tříměsíční test dopadl?

Kolagen neboli kolagenová vlákna jsou jedním ze základních stavebních prvků naší pokožky. Zajišťují hydrataci, pevnost a pružnost pokožky. Díky tomu může pokožka fungovat tak, jak má. Kolagen tvoří zhruba 80 % struktur naší pokožky. Kromě toho se samozřejmě nachází i v dalších částech našeho těla. Když kolagen mizí, objevují se vrásky Tělo si dokáže kolagen vytvořit samo. Zhruba od 25. do 30. roku života se však tvorba kolagenu začíná zpomalovat. Výsledek? Na těle se objevují první vrásky. Pokožka není tak dokonale napnutá, plná, pevná, ale slábne a objevují se první jemné vrásky. Kromě toho se celulitida objevuje na stehnech, hýždích, ale také na pažích. I to je částečně způsobeno úbytkem kolagenu.

OSL_Katerina-Pribylova_1140x600_CZ.jpg

Kateřina Přibylová (48) si díky bioaktivnímu hydrolyzovanému kolagenu zvykla na pravidelný rituál. "Každý večer jsem si před spaním připravila sklenici vlažné vody, do které jsem spolu se sáčkem kolagenu od Oslo Skin Lab vymačkala i jeden celý citron. Bylo to příjemné každodenní osvěžení", popisuje. Výsledku se dočkáte pouze díky dlouhodobému užívání, u někoho je pozitivní efekt znát už za dva měsíce, u někoho to trvá o něco déle. Kateřina viděla první výsledky ke konci třetího měsíce užívání. "Tehdy se začala kvalita mé pokožky po celém těle opravdu znatelně zlepšovat. Je pevnější a na dotek hladší a tvář je jemnější. Hloubka vrásek se mi po třech měsících užívání zmenšila o 7 %. A to jsem si myslela, že jsem o sebe dříve pravidelně pečovala", doplňuje Kateřina. 

OSL_Katerina-Pribylova_scan_1140x600_CZ.jpg

Kateřině se během tříměsíčního užívání hydrolyzovaného kolagenu viditelně zlepšila jemnost pokožky.

OSL_Lenka-Krcmarova_1140x600_CZ.jpg

Testující Lenka Krčmářová (47) užívala kolagen od Oslo Skin Lab převážně večer. "Přimíchávala jsem ho do sklenice s vodou, kterou jsem občas vyměnila za hrnek čaje," upřesňuje Lenka. První změny registrovala přibližně po dvou měsících. "Zmizely mi jemné vrásky v obličeji a ty hlubší jsou méně znatelné. Především mě ale zaujalo, jak byla pokožka celého těla pevnější a na dotek příjemnější. Dříve jsem byla zvyklá jen mazat tělo mlékem nebo olejem, nyní toto doplňuji ještě koagenovým nápojem," uzavírá Lenka

OSL_Lenka-Krcmarova_scan_1140x600_CZ.jpg

Hloubkové měření kvality pokožky potvrdilo zlepšeni pleti. 

OSL_Lenka-Knapkova_1140x600_CZ.jpg

Lenka Knapková (37) si norský kolagen oblíbila během karantény. "Doma jsme s rodinou pravidelně snídali pospolu a já si vždy kolagen rozpustila do vody, džusu nebo jogurtu," prozrazuje Lenka. Změn, které díky užívání kolagenu nastaly, si brzy všimla nejen ona sama, ale i její okolí. "Kamarádka postřehla, že mám méně výraznou vrásku mezi obočím, onu nechvalně proslulou mračivku. Aby ne, moje pleť byla už po dvou měsících viditelně pevnější a taková šťavnatá. Výsledky měření ukázaly zlepšení hloubky vrásek o 17 %! Celkově jsem s kolagenem moc spokojená a určitě ho chci používat i nadále. Díky tomuto testování jsem si uvědomila, že jsem do své pleti měla investovat už dávno," uzavírá svou zkušenost.

OSL_Lenka-Knapkova_scan_1140x600_CZ.jpg

Lenka mixovala kolagen s vodou, džusem a jogurtem, přimíchat ho ale můžete i do své oblíbené domácí limonády.