RS568_OSL_Simonsen_14537_W-Article_1140x600.jpg

Renée Toft hovoří o ranní rutině, otužování a novoročních předsevzetí

Bývalá dánská topmodelka a v současnosti spisovatelka, režisérka a psycholožka Renée Toft (56) se stala ambasadorkou Oslo Skin Lab po 8 měsících užívání přípravku The Solution.

Renée se příliš nezabývá svými přibývajícími lety, chce zkrátka vypadat a cítit se co nejlépe v každém věku. S Renée jsme se setkali, abychom si povídali o příchodu nového roku a o její zálibě, která přináší blaho jejímu tělu – otužování ve studené vodě.

RS569_OSL_Simonsen_14757_W-Article_1140x600.jpg

Máte nějakou ranní rutinu?

Upřímně řečeno, žádnou ranní rutinu moc nedodržuji. Můj den začíná velmi pomalu s šálkem kávy a novinami. Někdy jdu ráno na procházku nebo plavat s kamarádkou. Nikdy nesnídám, protože obvykle dostávám hlad až později během dne.

Co Vám ráno přináší radost?

Mám ráda pocit klidu uvnitř mého těla po probuzení před začátkem nového dne. Klid, který je ve městě. Obvykle vstávám kolem 7:30 nebo v 8 hodin. V zimě, kdy je v tuto dobu ještě tma, ráda rozdělám oheň v krbu a zapálím spoustu svíček.

RS574_OSL_Simonsen_14925_W-Article_1140x600.jpg

Co pro Vás znamená otužování? Můžete nám přiblížit jeho účinky na zdraví?

Otužování pro mě představuje odpočinek, čas na relaxaci. Často ho kombinuji se saunou, protože ve Skandinávii je běžné navštěvovat plovoucí sauny, kde je přístup do vody snadný. Při střídání horka a chladu se mohu ještě hlouběji uvolnit a vnímat mé tělo a pocity, které prožívám.

Od té doby, co jsem před mnoha lety začala s otužováním, jsou pro mě typicky temné skandinávské zimy méně náročné. Koupání mi přináší mnoho benefitů, především mě nabíjí energií a dobrou náladou. Pobyt ve vodě blízko přírody mi přináší pocit uzemnění, a když se ke mně přidají přátelé, je z toho společenská událost. Údajně je tato činnost prospěšná pro krevní oběh a dokonce při ní lze spálit kalorie; dle nedávného průzkumu ovlivňuje množství ´hnědého tuku´, kterého se jinak těžko zbavujeme. Takže myslím, že otužování přináší mnoho výhod!

Dáváte si nějaká novoroční předsevzetí?

I když nemám ve zvyku dávat si mnoho předsevzetí, velmi se mi líbí myšlenka, že s příchodem nového roku se člověk může - obrazně řečeno - obnovit také. Je skvělé mít cíle a ideály, jako například cíl přestat kouřit, dávat více lásky nebo předsevzetí, že o sebe chci více pečovat. Proč ne? Lidé sice rychle od svých cílů upouští, ale myslím, že to vůbec nevadí. Důležitá je sama myšlenka, povědomí, touha po změně nebo rozvoji. Vše začíná uvědoměním.

Jakým způsobem vítáte nový rok?

31. prosince si většinou dopřeji ledovou koupel a takto se rozloučím se starým rokem. V posledních letech to již moc s alkoholem nepřeháním, ale v minulosti byl 1. leden spjatý s kocovinou a s celodenním úklidem konfet. Dnes prožívám první den v roce o poznání klidněji, ve znamení procházek v lese, ledového koupání nebo trávení času s rodinou.