RS50_Mip_17_1099_W-Article_1140x600.jpg

Kolagen a celulitida

Přirovnáváme ji k pomeranči, tvarohu, schováváme ji před zraky cizích i blízkých a v ideálním případě se o ní raději ani s nikým nebavíme. Vždyť co by na nevzhlednou celulitidu řekli ostatní? Po pravdě? Nic. Protože jí má mnoho žen, takže je naprosto normální! Co to celulitida vlastně je a dá se jí předcházet?

Celulitida není ostuda

Z televize, sociálních sítí, časopisů a billboardů se na nás neustále usmívají hladká stehna a hýždě modelek, hereček či celebrit, které vypadají dokonale a my tak máme pocit, že pomerančová kůže je něco, co bychom měli schovávat. A přitom opak je pravdou! Tyto fotografie jsou často retušovány a těla některých modelek mohou vypadat dokonale (bez jamek), ale pravda může být jiná!

Je v pořádku, pokud celulitidu máte a stejně tak je v pořádku, pokud jste se s ní rozhodli něco udělat. No pojďme pěkně po pořádku a řekněme si víc.

Co je celulitida a jak vzniká?

Je úplně jedno, jestli patříte k lidem hubeným, nebo těm s plnými tvary. Celulitida jednoduše vaši váhu nerozlišuje - je to estetický problém. V podkoží se vytvoří hrudkovitá hmota připomínající zmiňovaný pomeranč. A proč vlastně vzniká?

Důvodů může být několik, ale mezi ty nejčastěji patří genetická predispozice, způsob stravování, nedostatek pohybu či dokonce hormony, jelikož ke vzniku celulitidy přispívá ten ženský – estrogen. Ale nebojte se, není to jen dámská zaležitost, nevyhýbá se totiž ani mužům.

Můžete se jí zbavit?

Dá se říci, že "boj" s celulitidou je doživotní a zejména komplexní. Chce to celkovou změnu životního stylu. Měli byste jíst zdravě a vyváženě, dopřát si pořádnou dávku antioxidantů a mastných kyselin, měli byste se pravidelně hýbat a dodržovat pitný režim.

RS208_Mip_19_0133_W-Article_1140x600.jpg

Co spojuje celulitidu a kolagen?

I když jsme zmiňovali, že za celulitidu mohou tukové buňky, její viditelnost můžete ovlivnit správnou péčí o pokožku. Čím pevnější bude, tím těžší se nevzhledným hrudkám podaří dostat na „povrch”. Proč tomu tak je?

Věkem totiž přicházíme o kolagen, který je jednou ze základních stavebních látek naší pokožky. Udržuje ji mladou a elastickou, ale po 25. roce života ho máme v těle stále méně a méně, takže pokožka najednou ochabne a celulitida se prodere na světlo světa. 

RS212_Mip_19_0392_W-Article_1140x600.jpg

Studie to potvrzují

Náš kolagenový přípravek The Solution™ byl podroben studii, ktera potvrzuje pozitivní vliv kolagenu na celulitidu. Tato studie probíhala 6 měsíců, během kterých 105 žen ve věku 24 až 50 let s celulitidou středního stupně užívalo kolagen. Co bylo výsledkem?

Ve srovnání s kontrolní skupinou měly tyto ženy pokožku pevnější a projevy celulitidy mnohem méně výrazné. A to jen za půl roku užívání! Nemluvě o dalších benefitech, které s sebou užívání kolagenu přináší.

Vyzkoušejte kolagen The Solution™ a přidejte se k tisícům žen, které září krásou a spokojeností.